• Zuza Azur

Predĺženie turistických víz na Srí Lanke

Updated: Apr 4, 2019


Všetko o turistických vízach na Srí Lanku, ako a kedy žiadať, koľko to stojí, akú aplikáciu vyplniť, ako si zažiadať o predľženie víz, kam ísť a koľko ťa to celé vyjde. Krok za krokom a vlastná skúsenosť.

Turistické víza ETA na Srí Lanku sú platné len jeden mesiac.

Žiada sa online s predstihom a stoja okolo 30 usd. (Celkom drahé na to, že napr. americká ESTA platí 2 roky a stojí okolo 14 usd ...)

Odo dňa potvrdenia víz sú platné len niekoľko mesiacov, tzn ak tam do určitého dátumu neprídeš, tak ti prepadnú a musíš si o ne žiadať a PLATIŤ znova. Myslím že lehota je 4 alebo 6 mesiacov ( nepamätám si už presne )

Oficiálny link vlády SL na žiadosť o turistické víza nájdeš TU :

https://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/center.jsp?locale=en_US#

Všetky oficiálne informácie a priamo aplikáciu vyplníš tu, keď klikneš na APPLY

Pod políčkom FEES nájdeš cenník v prípade, že sa to môže časom zmeniť.

Pred odchodom by si mal mať kúpenú spiatočnú letenku v prípade, že ju od teba budú chcieť na letisku vidieť. V niektorých prípadoch stačí výpis z účtu, aby si im dokázal, že si ju budeš môcť dovoliť neskôr v prípade predľženia víz.


Predĺženie turistických víz

Ak tu chceš zostať dlhšie ako mesiac, musíš si o to zažiadať osobne priamo na ambasáde v hlavnom meste Colombo.

Predĺžia ich na počkanie.

Predľžiť sa dajú na 2 mesiace, takže celkovo tu môžeš stráviť 3 mesiace bez opustenia krajiny.

Ak by si na Srí Lanke chcel zostať ešte o čosi dlhšie, tie víza sa po 3 mesiacoch dajú predľžiť na dalšie 3 mesiace. Musíš ísť znova osobne na ambasádu a zažiadať tam.

Na Srí Lanke teda môžeš zostať maximálne 6 mesiacov bez toho, aby si opustil krajinu, s dvoma predľženiami.

Pred tým, ako prídeš na ambasádu si musíš vyplniť aplikáciu online, vytlačiť ju a doniesť so sebou.

Ako predľžiť víza a aplikáciu nájdeš na oficiálnej stránke vládu TU :

https://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/extsheta.jsp

Na ambasáde maj pri sebe samozrejme pas, túto aplikáciu, podmienkou je zas spiatočná letenka, lenže tú odomňa vidieť nechceli a zas sa platí poplatok.

A to za každú krajinu iný. Dan to mal ako Čech zadarmo, ja ako Slovenka za 19 eur.

Pohovor trval asi 3 minúty, ani sa na nás nepozrel, len sa zasmial, keď videl že sme prišli so všetkým, aj so surfom. Čakali sme na víza asi 4 hoďky, po obede sme boli vybavení, bookli si nočný autobus na východ a všetko bolo hotové.

Určite odporúčam prísť skoro ráno, pretože okolo obeda ťa už nemusia zobrať a budeš musieť čakať do ďalšieho dňa. My sme nechceli riskovať stráviť zas zbytočnú noc v Colombu tak sme tam boli už okolo 8 rána (a to sme cestovali vlakom 3h z juhu). Čakalo tam už veľa ľudí, tak sa nespoliehaj na to, že budeš jediný vstávať skoro ráno. Zaujímavé bolo, že tam boli aj buddhistický mníši, to mi prišlo ako paradox že tiež čakajú na byrokraciu rovnako ako my :)

TIP NA ZÁVER : odporúčam stiahnuť do mobilu aplikáciu PICK ME, ktorá je zadarmo. Je to v podstate Srí Landský Uber s tuk tukmi a lacnými taxíkmi, kde môžeš pozorovať na mape kde ideš, a čo je hlavné, hneď na začiatku ti ukáže cenu, takže sa nemusíš doťahovať s otravnými tuk tukáčmi, ktorí boli miestami až agresívni a ceny a nálady menily rýchlosťou vetra. Táto aplikácia mi ušetrila mnoho nervov a budúcich šedín.

Ak vám tento článok pomohol, dajte vedieť do komentov, zdieľajte a pomôžte tak aj vy druhým ... budem moc rada :)

#SRILANKA #VÍZA #RADYATIPY

11 views0 comments

© 2017 by Undercover Islander

All rights reserved

Slovakia/Slovensko