• Zuza Azur

Čo vidieť uprostred Srí Lanky I: NINE ARCH BRIDGE + epická FOTOGALÉRIA

Updated: Jun 22, 2019


Napriek tomu, že Srí Lanka je tropický ostrov, uprostred sa nachádza krásne malé mestečko Ella, ktoré je obľúbené svojou horskou atmosférou, čajovými plantážami, a nekonečnou zelenou džungľou, ktorá ho obklopuje. V okolí je plno nádherných prírodných úkazov, ktoré stoja za to vidieť, a tak sa tu oplatí stráviť aspoň týždeň, napriek tomu, že Ella sama o sebe je veľmi maličká.


Nachádza sa vysoko v horáchv strede ostrova, okolo 1000m nad morom, a ponúka tak jedny z najkrajších výhľadov na celom ostrove. Jej horský vzduch je príjemnou zmenou a artistický vibe ťa núti každý deň predlžovať pobyt.

Všetko je tu relatívne blízko z hlavnej ulice, môžeš si buď zobrať tuk-tuk za 200/300 rupií, alebo si urobiť hike, ktorý určite bude stáť za to, nech už pôjdeš ktorýmkoľvek smerom, pretože tie scenérie všade naokolo sú jednoducho delicious.

Medzi najznámejšie miesta v okolý Elly patria:

- 9 ARCH BRIDGE


- ADAMS PEAK


- LITTLE ADAMS PEAK


- ELLA ROCK


- RAVANA FALLS - vodopády


- RAVANA CAVE - jaskyňa


- RAVANA TEMPLE - buddhistický chrám


- LIPTON TEA PLANTATION - všade po kopcoch vidíš čajové plantáže, môžeš sa medzi nimi prechádzať alebo si zaplatiť oficiálnu tour

O tomto všetkom, čo sa tu v okolí oplatí vidieť, píšem osobitné krátke články s epickými fotogalériami, ktoré nájdeš na hlavnej stránke alebo pod tagom SRI LANKA.

NINE ARCH BRIDGE

Prekrásny starý most z roku 1921 sa nachádza relatívne blízko mestečka, asi 20/30 min ľahkým trekom/prechádzkou cez džungľu, alebo si môžeš zobrať tuk-tuk, ktorý ťa sem priamo zavezie. Most má krásnych 9 oblúkov a je ešte z koloniálnej éry. Pod ním sú zelené polia čajových plantážií, a nad ním na kopcoch ihličnaté lesy zmiešané s tropickou džungľou. Asi raz za hodinu tu prechádza vlak, takže sa určite oplatí počkať. Vlak ide veľmi pomaličky, a tak aj napriek väčšiemu počtu zvedavcov na kolajniciach to nie je vôbec nebezpečné. Najlepšie je samozrejme prísť skoro ráno, ak chceš mať miesto sám pre seba, prípadne pre epické fotky bez turistov, tak ako na každom krásnom mieste v dnešnej instagramovej dobe.


Toto bola pravdepodobne vec č.1 na mojom liste, čo vidieť na Srí Lanke. Malo to neskutočnú mystickú atmosféru a Daniela som donútila, aby tu so mnou chilloval cez 2 hodiny.

Po ceste naspäť cez džunglu som si všimla, že mám niečo malé slizské čierne na oboch lítkach. Po krátkej panickej scéne som sa pijavice snažila dať preč, ale to bolo absolútne nemožné! Napriek tomu, aké boli malé, mali neskutočnú silu a trvalo mi asi 10 min, kým som ich postupne z nôh odtrhla. Každá mi nechala malinkú ranku, z ktorej tiekla krv 4h v kuse! Z toho som bola celkom prekvapená, pretože dierky samé o sebe boli veľmi maličké. Poučenie z toho plynie - nepodceňuj veľkosť nepriateľa a nabudúce si zobrať do džugle podkolienky.

Tu si už môžeš vychutnať tú najsťavnatejšiu zelenú fotogalériu, ktorá ťa určite inšpiruje vyraziť do prírody :)#SRILANKA #FOTOGALÉRIA #ella

20 views0 comments

© 2017 by Undercover Islander

All rights reserved

Slovakia/Slovensko